Jak się przygotować do badania psychologicznego?
Ważne jest, aby do badania przystąpić w dobrej kondycji psychofizycznej, tzn. należy być zdrowym, wypoczętym, wyspanym, ponadto zabronione jest spożywanie alkoholu lub innych substancji mogących wpływać negatywnie na stan badanego do 48 godz. przed badaniem (np. leki, w ulotkach których zaznaczone jest, że nie należy po ich spożyciu prowadzić pojazdów).
Wymagane jest, aby mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport). Kierowcy powinni mieć ze sobą prawo jazdy.
Jeżeli badany ma wadę wzroku i zalecone jest używanie szkieł korekcyjnych – do badania powinien przystąpić w okularach lub soczewkach. Pamiętać o tym powinni szczególnie operatorzy oraz kierowcy pojazdów służbowych, ponieważ procedura badania w tych przypadkach obejmuje również badanie funkcji wzrokowych.
Jeżeli kierowca posiada skierowanie na badanie – szczególnie, kiedy kierowany jest przez Starostwo Powiatowe (jazda pod wpływem alkoholu, punkty karne, udział w wypadku) – musi przynieść skierowanie, ponieważ jest ono dołączane do dokumentacji, która pozostaje w pracowni.
W przypadku wystawiania rachunku za badanie psychologiczne należy mieć przygotowane następujące dane: NIP, nazwa oraz dane firmy i adres e-mail do wysłania rachunku